صفحه اصلیصفحه اصلی   درباره مادرباره ما   دانلوددانلود   اجرای پروژه اتوماسیون صنعتی و خدمات فنیاجرای پروژه اتوماسیون صنعتی و خدمات فنی   محصولاتمحصولات   تماس با ماتماس با ما   اخباراخبار  

اجرای پروژه اتوماسیون صنعتی و خدمات فنی  خدمات فنی و آموزشی برق صنعتی  نحوه صرفه جویی انرژی با درایوهای فرکانس متغیر ( ماشین حساب پس انداز انرژی )

اجرای پروژه اتوماسیون صنعتی و خدمات فنی ، خدمات فنی و آموزشی برق صنعتی ، نحوه صرفه جویی انرژی با درایوهای فرکانس متغیر ( ماشین حساب پس انداز انرژی )

 از نظر کاربرد اینورترها به دسته های مختلفی تقسیم میشوند،برای راه اندازی پمپ ها، فن ها،آسانسور، پله برقی ،جرثقیل، نوارهای نقاله ، دستگاههای اکسترودر و…… از اینورتراستفاده می شود. برای پمپ و فن از اینورترهای با گشتاور متغیر و برای آسانسورونوار نقاله و جرثقیل از اینورتر با گشتاور ثابت و برای اکسترودرها از اینورتر با فیدبک PG بهره برداری میکنند.

علت پیشنهاد استفاده از اینورتر ( بویژه اینورترهایی با کیفیت اروپایی ) چیست :

ــ کاهش انرژی مصرفی و لذا کاهش هزینه برق

ــ کاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور

ــ امکان تغییر سرعت موتور، امکان تغییر جهت حرکت موتور و داشتن حفاظت در برابر اضافه بار و امکان کار موتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغیر است

ــ امکان کنترل از راه دور و ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور با برنامه ریزی کردن حرکت.

ــ اینورتر توانمند است که به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر است.

 از دیگر کاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ــ تنظیم کننده سرعت موتور (کنترل دور)

ــ تغییر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به کنتاکتور

ــ توانایی روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

ــ توانایی کاهش ضربه های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی

ــ حفاظت بالا از موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور و حفاظت موتور در برابر اضافه بار( در این حالت چنانچه بار موتور از مقدار معمول مجاز بیشتر شود اینورتر موتور را خاموش می نماید و به کاربر پیام اضافه بار نشان می دهد .

 ــ راه اندازی نرم موتور بدون هیچگونه ضربه به قسمتهای مکانیکی مثل کوپلینگها، گیربکسها، تسمه ها، زنجیرها و …و در نتیجه افزایش طول عمر مفید موتور و سایر قسمتهای مکانیکی

ــ حفاظت موتور در برابر اضافه بار؛ در این حالت چنانچه بار موتور از مقدار معمول مجاز بیشتر شود ، اینورتر موتور را خاموش می نماید و به کاربر پیام اضافه بار نشان می دهد .

ــ جلوگیری از گرم کردن و در نهایت سوختن موتور در کابرد هایی که موتور به طور مداوم چپگرد و راستگرد و یا خاموش می شود .

ماشین حساب پس انداز انرژی فرمولی است که بصورت زیر ما را قادر به محاسبه ذخیره انژی می کند این امکان از طریق شرکت اینورتک داده شده است :

                                                                                                                                                                                      

             

  عناوين مرتبط :

    رنگ


 راه حل ها :